A flexi pórázok azért népszerűek, mert nagyobb szabadságot nyújt a kutyánknak a séta során a szaglászáshoz és a felfedezéshez. Ez mind szuper, viszont rengeteg hátránya is lehet.
1. A kontroll hiánya
Hihetetlen gyorsan eltávolodik a kutya tőled és akár kiszaladhat az utcára, rosszabb esetben elütheti az autó. Kihez ment már oda flexis kutya kéretlenül úgy, hogy a gazdája nem tudta időben „visszatekerni” magához? Odamehet egy másik kutyához aki esetleg nem olyan szociális és nem fogja értékelni a te kutyád lerohanását. Odafuthat emberekhez, akik pedig lehet hogy félnek a kutyáktól, ezért megijedhetnek tőle.
Biztosan neked is van hasonló sztorid
2. Veszélyes sérülések
Itt a jó idő, előszeretettel veszünk fel rövidnadrágot. Ki mellett rohant úgy el flexis kutya hogy a bokáját szétégette a flexi madzagja? Bizony ez borzasztóan tud fájni, ezt sajnos én is tanúsíthatom… Nagyon durva sérüléseket okozhat, ami akár amputációval is járhat. Ha kíváncsiak vagytok írjátok be a Google-be : „flexi póráz sérülések”. Továbbá nagy veszéllyel van a biciklisekre és a futókra is, ha a kutyád hirtelen átvág a járdán. Ugyanilyen sérüléseket okozhat kutyáknak is. A kutya lábát, farkát súlyosan elvághatják, megégethetik.
3. Váratlan helyzetek
Ha a kutyád hirtelen megindul, kiránthatja a kezedből a flexi markolatát az pedig a kutyád után „eredhet”. A kutya megijedhet ahogy húzza maga után a markolatot ami közben ugye próbál visszatekeredni, ez az ijedtség pedig szökéshez vagy az úttestre való kirohanáshoz vezethet. A többit mondanom sem kell.
+1 Szerkezet meghibásodás
Ha nem megfelelő flexi pórázt vásárolsz (a kutya méretéhez és súlyához) hamar elromolhat a zár, ami szintén sok sok bosszankodással járhat. Természetesen egy normál póráz karabinere is elromolhat, de valljuk be erre sokkal kisebb az esély.